OPIS ZAJĘĆ FITNESS

TABATA

Trening składa się z prostych ćwiczeń bez choreografii, które każdy uczestnik wykonuje na czas w indywidualnym tempie. Jedna tabata to 4 minuty pracy. Podział jest następujący: około 8-10 min rozgrzewki + 8 ćwiczeń (20 sekund pracy + 10 sekund odpoczynku) całość powtarzamy 5 razy.

KETTLEBELL

To trening ze specjalnymi okrągłymi odważnikami zwanymi kettlebells, które posiadają uchwyt do trzymania. Trening ten nie tylko wpływa na zwiększenie siły mięśni, ale również poprawia gibkość i koordynację całego ciała. Unikalny kształt kettlebells wpływa na większą efektywność treningu niż w przypadku zwyczajnych hantli, gdyż kettlebells mają przesunięty środek ciężkości. Dzięki temu na treningu skuteczniej wzmacniania się mięśnie przedramienia, ale także wymusza się trzymanie ciągłego balansu, przez co pracuje niemal każdy mięsień ciała – w tym mięśnie głębokie.

FULL BODY WORKOUT

Wszechstronny, intensywny trening o charakterze wzmacniającym i modelującym całe ciało. Bazuje na prostych ćwiczeniach, które stopniowo modyfikowane są przez instruktora w złożone kombinacje, angażujące wiele partii mięśniowych jednocześnie. Taki sposób prowadzenia ćwiczeń, często w połączeniu z interwałowym charakterem zajęć, przyczynia się do poprawienia ogólnej sprawności fizycznej, wydolności oraz usprawnienia układu krążeniowo-oddechowego. Zajęcia dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

BODY SHAPE

To nowoczesna forma ćwiczeń fitness, która wpływa na wyrzeźbienie całego ciała. Efekty Body Shape docenia coraz więcej osób, ponieważ oprócz wizualnych zmian w wyglądzie sylwetki, ćwiczenia gwarantują poprawę samopoczucia i dają zastrzyk energii.

CORE & POŚLADKI

Trening wzmacniający, którego celem jest poprawa siły i funkcji mięśni stabilizujących oraz praca nad pośladkami. Zajęcia opierają się na zestawach ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i wpływających na poprawę wyglądu pośladków. Trening core ma pozytywny wpływ na równowagę, czucie głębokie oraz modelowanie sylwetki.

HIIT

Skrót angielskiej nazwy: High Internisty Interwal Training. Jest to 60 minutowy trening o wysokiej intensywności, przeznaczony dla osób chcących spalić tkankę tłuszczową, w krótkim czasie. Trening ten, zapewnia lepsze efekty w odchudzaniu, niż ćwiczenia cardio. Wysoka intensywność zapewni Ci szybkie rezultaty. Zajęcia oparte są na prostych ćwiczeniach wzmacniających z użyciem ciężaru własnego ciała, ale także sprzętu jakim dysponuje klub
przeplatany treningiem cardio.

FLEXI STRETCHING

To zestaw ćwiczeń polegających na napinaniu, rozluźnianiu oraz rozciąganiu mięśni. Dzięki tym ćwiczeniom zwiększa ruchomość stawów, wzmacnia ścięgna, poprawia ukrwienie oraz eliminuje napięcia.

OPIS ZAJĘĆ CROSS BOX

INDOOR BIKE

Tempo jazdy narzuca głośna muzyka, a uczestnicy pedałują w jej rytm. Spinning interwał, opiera się głównie na zmianach tempa. Jest to trening interwałowy- zaczynając od wolnego pedałowania, aż do maksymalnego wysiłku.

SPINNING

jest to forma zajęć na specjalnych rowerach stacjonarnych w grupie, przy muzyce, pod okiem instruktora. W tych zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie. Taka forma ruchu przeznaczona jest dla tych, którzy chcą szybko schudnąć, poprawić kondycję, wzmocnić serce lub po prostu się zrelaksować.

INTRO

To zajęcia przybliżające podstawowe techniki. Dowiedz się, czym są clean, push-press, kipping pull-ups, jak poprawnie i bezpiecznie wykonywać przysiad, pompki czy brzuszki. Dzięki tym zajęciom będziesz mógł bezpiecznie wejść w świat cross.

ATHLETIC

Zajęcia pozwalające rozwinąć tężyznę fizyczną w każdym aspekcie. Rozwijają siłę, dynamikę, pozwalają zbudować atletyczną sylwetkę.

KOT

Nazwa zajęć to skrót od Konkretny Obwodowy Trening. To połączenie ćwiczeń o charakterze siłowym oraz cardio. Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenia wykonuje się w tzw. obwodach, innymi słowy – w seriach składających się z kilku ćwiczeń z określoną liczbą powtórzeń.

WOD (WORKOUT OF THE DAY)

Trening dnia. Jest to podstawowa jednostka treningowa w CrossBoxie i zarazem jedno z podstawowych pojęć. Bardzo intensywny trening CrossFitowy.

DEATH

Najbardziej intensywny trening z całego tygodnia, bazujący na ćwiczeniach wielostawowych, podnoszeniu ciężarów, kalisteniki.

HERO WOD/INTRO

W zależności od zaawansowania grupy jest to trening na podstawie INTRO lub WODa w parach, trwający półtorej godziny.